Fitness

Fitness

Udržujte se v dobré formě po celý rok a přijďte si zacvičit do javornického fitness centra. Nabízíme vstupy jednorázové i vícenásobné prostřednictvím výhodných permanentek.

V naší bohatě vybavené posilovně najdete množství nových posilovacích strojů (dle jednotlivých partií těla), dva běžící pásy, balanční podložku BOSU BALL, karimatky a řadu dalšího vybavení. K dispozici je také kuchyňka.

Neváhejte využít ani služeb našeho externího trenéra.

Kruhový trénink

Jedná se o intenzivní provádění více cviků bez přestávky či s krátkou přestávkou, avšak na různé svalové skupiny. Kruhový trénink je dobrým způsobem, jak získat svalovou sílu a zároveň vytrvalost, je skvělý pro budování hmoty i pro spalování tuků ze všech tělesných partií.

Co vědět o kruhovém tréninku

1. Jeden kruhový trénink procvičí všechny svalové partie.

2. Trénink se skládá ze 2 – 3 kol, každé kolo trvá 12 -15 minut. Mezi koly jsou pauzy 2 – 3 minuty, v rámci jednoho kola buď žádné pauzy nejsou nebo jsou pouze velmi krátké (1 min).

3. Každé kolo se skládá zhruba z 12 cviků, každý cvik se provádí na jiném stanovišti.

4. Na každém stanovišti sportovec stráví zhruba  1 min., poté se okamžitě přesouvá na další stanoviště.

5. Celá hlavní část tréninku by měla zabrat 25 – 45 minut.

Před, po a účel kruhového tréninku

Před takto náročným tréninkem je samozřejmě potřeba zařadit rozcvičku, proto rozcvičte všechny svalových partie (kliky, rychlé dřepy, krouživé pohyby pro uvolnění všech velkých kloubů).

Na konec tréninku zařaďte 10 minut lehké aerobní aktivity (pomalá jízda na rotopedu, popřípadě chůze na pásu)  a úplně na konci tréninku se věnujte 5 – 10 minut strečinku.

Kardiozóna

Kardio zóna je důležitou součástí fitness centra. Stroje z této zóny slouží k zahřátí organismu před tréninkem, ale jsou vhodné taktéž pro ty, kteří provádí samostatný aerobní trénink.

Intenzivním „kardio cvičením“ je urychlován metabolismus a spalování tuků, z těla se lépe vyplavují toxiny (je zapotřebí dodržovat dostatečný pitný režim) a taktéž je posilován kardiovaskulární systém. V naší kardio zóně najdete dva bězecké pásy a cross trenažér.

Rehabilitační cvičení

Cvičení slouží k zmenšení či odstranění svalových dysbalancí, k uvolnění, protažení, posílení jednotlivých svalových partií. Pomocí jednotlivých cviků si můžete pomoci od bolestí páteře, kloubů, hlavy, šíje.

Objednat se

Cena fitness a jejich objednání

Objednávky a rezervace do fitness přijímáme kdykoli během pracovní doby na telefonním čísle +420 727 813 124. Prohlédněte si aktuální ceník všech služeb. Pro více informací či objednání nás kontaktujte.

Wellness Rychleby v Javorníku hodnocení