Kneippovy džbery

Kneippovy džbery

Proceduru kneippování vynalezl propagátor léčby vodou, bavorský kněz a přírodní léčitel Sebastian Kneipp v 19. století. Vytvořil systém přirozeného léčení, který zahrnuje vodoléčbu, tělesný pohyb, racionální stravování, léčení bylinami a především duševní pohodu.

Tzv. Kneippův chodník představuje dvě nádrže s hladkými oblázky. V jedné z nich je voda teplá (cca 40°C) a ve druhé studená (asi 12°C). Principem procedury je střídat koupel nohou v obou nádržích.

V teplé vodě by měl člověk vydržet déle, asi jednu minutu, a ve studené jen pár vteřin. Cyklus je nutné několikrát opakovat, přičemž se končí koupelí studenou.

Účinkem procedury je zlepšení prokrvení nohou a celkově krevního oběhu. Oblázky chodidla masírují. Terapie pomáhá při bolestech hlavy a chronicky studených nohou, podporuje otužování.

Cena wellness procedur a jejich objednání

Objednávky a rezervace do wellness centra přijímáme kdykoli během pracovní doby na telefonním čísle +420 727 813 124. Prohlédněte si aktuální ceník všech služeb. Pro více informací či objednání nás kontaktujte.

Wellness Rychleby v Javorníku hodnocení