Tejpování

Co je tejpování?

Taping nebo-li tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek, nalepených na kůži v problémové oblasti, dochází k pasivní podpoře kloubů a vazů. Tejpování se užívá v oblasti sportovní i terapeutické medicíny.

Taping užíváme jako prevenci proti poškození kloubů a šlach nebo pro posílení stability již narušeného kloubu po úrazech či nadměrném a častém přetěžování. Stabilizujeme jím kloubní struktury.

Jak tejp pracuje

V rámci terapie se taping užívá jako pasivní podpora, jež má za úkol ulevit namáhanému kloubu a snížit přetěžování dané oblasti.

Pomocí tapingu je poškozená část pohybového aparátu méně náchylná k přetěžování a je udržována v optimální poloze.

Vzhledem k charakteru potíží existují dva druhy tejpování, a to fixní (pevné) a kinesio (elastické).

Kde tejpování pomáhá:

  •  Stabilizuje klouby.
  •  Podporuje vazy a svaly.
  •  Snižuje otok.
  •  Zmírňuje či zcela odstraňuje bolest.
  •  Podporuje hojení.

Možná jste o tejpování nevěděli že…

…vznik této nové metody se připisuje japonskému chiropraktikovi jménem dr. Kenzo Kase. První velkou sportovní akcí, kde bylo možné tejpování vidět, byly Letní olympijské hry v jihokorejském Soulu v roce 1988. Poprvé byly tejpy širší veřejností zaznamenány na Letních olympijských hrách v Athénách, takže teprve v roce 2004. 

Cena rekondičních procedur a jejich objednání

Objednávky a rezervace rekondičních procedur přijímáme kdykoli během pracovní doby na telefonním čísle +420 727 813 124. Prohlédněte si aktuální ceník všech služeb. Pro více informací či objednání nás kontaktujte.

Wellness Rychleby v Javorníku hodnocení